על מיכל ארצי

אם אני רצה ריצות ארוכות, כל אחד יכול!

נולדתי בתל אביב בשנת 1966, אני נשואה ואם לשלושה. אמנם בצעירותי עסקתי בספורט: תחרויות שחייה, התעמלות קרקע ומכשירים, יוגה, הליכה ואף זכיתי באליפות ישראל ברכיבה על סוסים במשך שלוש שנים ברציפות. אבל, בגיל 38, עם "דורבן" ברגל ועם עבודה כקונדיטורית, שהביאה עמה שעות רבות של עמידה ממושכת על הרגליים (וגם לא מעט קלוריות מיותרות), התחלתי לתור אחר ספורט זמין ויעיל וכך התחלתי לרוץ.

IMG_1354

לאחר יותר משנה של ריצה בטכניקה "רגילה", כזו שלומדים בבית הספר ורוכשים במהלך החיים, בשילוב עמידה מרובה בעבודה, הסבל מה"דורבנים" עבר לשתי כפות הרגליים (מחלה שאותה הרופאים הגדירו ככרונית) ובנוסף, הופיעו כאבים מציקים בברכיים. אכן, הפציעה החריפה וגדלה ואיתו הייאוש שעליי להיפרד מהעיסוק בספורט הריצה. בעקבות מצבי, הייתי חייבת למצוא דרך להמשיך לעסוק בספורט, מבלי לוותר על הריצה. כך הגעתי ל- Chi Running.

נרשמתי לסדנה של Chi Running ולקחתי בה חלק. עם תום הסדנה, חיי הריצה שלי השתנו מקצה לקצה.

מיד לאחר הסדנה יצאתי לריצה ראשונה בשיטה מהפכנית זו ולראשונה מזה שנתיים סיימתי ריצה ללא תחושת דופק בעקבים וכמעט ללא כאבים!
מיד הבנתי שעליתי על משהו והתחלתי להעמיק בשיטה. קראתי כל חומר אפשרי וכך, לאט לאט, בתהליך הדרגתי (שהוא החלק החשוב יותר בשיטה זו), יישמתי בהתלהבות את השיטה ושיפרתי את טכניקת הריצה שלי לאין שיעור.

לאחר שלוש שנים של יישום הדרגתי ויסודי ועם תום הכשרתי כמדריכת כושר ואימון גופני ומדריכת חדר כושר במכון וינגייט, גמלה בלבי ההחלטה: להביא את בשורת ה- Chi Running לישראל!
השתלמתי בניו יורק בקורס המסמיך מדריכי Chi Running אצל ממציא ומפתח השיטה, דני דראייר (Danny Dreyer). ממנו קיבלתי כלים וידע רב, על מנת שאוכל לתת מענה לרצים, המעוניינים להימנע מפציעות הקשורות לריצה ולרצים, המעוניינים ללמוד כיצד לרוץ ריצות ארוכות, לאורך שנים, בתחושה אנרגטית וחיובית.
כמי שחוותה כאבי ריצה רבים, קשים וכרוניים, אני יכולה לומר שריצה בשיטת Chi Running עובדת – לא רק שהיא מונעת כאבים ופציעות, אלא גם משפרת את ההישגים הספורטיביים.

כיום, אני מאסטר בהדרכת Chi Running ו-Chi Walking מטעם Chi Living, USA, ומדריכה לריצות ארוכות מטעם קמפוס שיאים. מאחוריי

שלושה מרוצי אולטרא:

Ecotrail Paris ינואר 2015 – 50 ק"מ, 1000 מ׳ טיפוס

מרוץ ישו – מנצרת לכנרת אפריל 2016 – 55 ק״מ, 900 מ׳ טיפוס

Ecotrail Oslo – מאי 2016 – 45 ק״מ, 1000 מ׳ טיפוס

6 מרתונים: ברצלונה, וינה, פעמיים תל אביב, טבריה ומרתון מדברי באילת

כתריסר חצאי מרתון, מרוצי שליחים רבים ועוד קילומטרים רבים ברגליים. אני רצה עשרות ק"מ בשבוע, ללא פציעות, כמעט ללא כאבים, משתתפת במרוצים שונים, נהנית מתהליך הלמידה התמידי, מההכנות לריצות – ומהריצות עצמן, כמובן.