להזמנת הסדנה נא ליצור קשר דרך הטופס או בטלפון, 052-2226224

גל עמיר

צ׳י ראנינג הנה שיטת ריצה לרצים למרחקים ארוכים, אשר מעונינים למזער את הסיכוי להיפצע.

מי שרוצה לרוץ, יכול לקום ולהתחיל לרוץ. זה היופי בריצה… אך ריצה לא מבוקרת עשויה לגרום לפציעות, שחלקן בלתי הפיכות. אני מעיד על עצמי שהתחלתי לרוץ לבד עם תכנית ריצה מהאינטרנט וממצב של חוסר יכולת לרוץ בכלל הגעתי ל 5 ק״מ ריצה. ללא צ׳י או כל טכניקה אחרת. יפה! אבל, לפתע התחילו לצוץ עומסים (לחץ) על הברכיים, על גיד האכילס ועל השריר הקדמי בשוק… הבנתי שאני עושה משהו לא טוב בריצה שלי. הגעתי למיכל ולאחר שתי פגישות היא לימדה אותי את הביו-מכניקה של הריצה. זה אמנם מאוד פשוט והגיוני אך מצריך הרבה תרגול, כי שיניתי לחלוטין את סגנון הריצה שלי.

מיכל מדריכה מקצועית ובעלת נסיון אדיר. מעבר לטכניקה, מיכל לימדה אותי למצוא את השלווה בריצה ולא ״לרוץ מהר״ לתוצאות, מרחקים או מדדים. לאחר שבועיים של יישום הריצה עברו לי הכאבים בברכיים וגם בשוקיים. הטכניקה באמת עובדת!! צריך ריכוז ביישום ומחוייבות לתרגל את הטכניקה החדשה – אבל מרגע שלמדתי אותה אינני רוצה ואינני יכול לחזור לריצה בסגנון הקודם. בהתחלה רצתי לאט יותר ופחות זמן ועכשיו אני מרגיש שהגוף פשוט מסוגל ליותר בפחות מאמץ.

Chi Running ו- TI דומות מאד, כשהבסיס של שתיהן הוא Mindfulness! אני שוחה ומתרגל TI. וגם שם אני מודע לגוף ולביומכניקה שלו. בדיוק כמו שזה מובן מאליו ללמוד שחייה, כך צריך להיות עם ריצה. הרי אנחנו יודעים לשחות, ואנחנו לומדים TI כדי לשפר את יכולת השחיה שלנו במרחק שחיה, מהירות וזמן שחייה, תוך שיפור היעילות התנועתיות. בדיוק אותו הדבר חל בריצת צ׳י.

אז בהצלחה לכולם, ורק בריאות  – Chi Running עובד מושלם, מומלץ!

 

אפריל 2015

להזמנת הסדנה נא ליצור קשר דרך הטופס או בטלפון, 052-2226224