להזמנת הסדנה נא ליצור קשר דרך הטופס או בטלפון, 052-2226224

שירה פלדי

הגעתי למיכל אחרי ששנים האמנתי שאני לא באמת יכולה לרוץ בלי כאבים. לפני יותר מעשר שנים התחילו לי כאבי ברכיים (בעקבות ספינינג) וגיליתי שיש לי רגלי x. עשיתי פיזיותרפיה והמשכתי לעסוק בספורט אבל בכל פעם שניסיתי לרוץ או אפילו כשהלכתי הרבה התחילו כאבים. אורטופד אמר לי לא לרוץ כי בסוף אגיע לניתוח וממש פחדתי מהכאב.

הגעתי למיכל במקרה דרך כתבה באינטרנט. כבר בשיחת הטלפון איתה היא גרמה לי להרגיש נוח ולהאמין שכדאי לי לנסות. היא אפילו התייעצה עם אורטופד בכיר מומחה לברכיים שמכיר את השיטה ואמר לה "אם זה עושה לה טוב לנשמה, אני לא אעצור אותה".

הסדנה עם מיכל הייתה קודם כל כיפית ומשחררת. גם בגלל שמיכל היא מאוד כיפית, וגם כי היא גרמה לי להבין שהפחד מכאב הוא מה שעוצר אותי, ושבמקום לפחד אני צריכה ללמוד מה כל כאב אומר ואיך לשנות את התנועה שלי כדי להימנע ממנו, ואז לא אזיק לעצמי. זה הרגיע אותי מאוד ואיפשר לי פשוט לרוץ. כבר בריצה הראשונה רצתי כמעט 5 ק"מ. לא ניסיתי להגיע לשם. פשוט רצתי עד שהתעייפתי. מדדתי את המרחק רק אחרי הריצה. תוך חודש וקצת כבר רצתי 7 ק"מ. כמו שמיכל אמרה לי, זה לא משנה כמה אני רצה, העיקר שאלמד לעשות את זה נכון 🙂 כתבתי את המספר – 5 ק"מ, 7 ק"מ, רק כי אני מופתעת מכך שלפני כן כבר אחרי קילומטר וקצת ברצף התחילו הכאבים.

עכשיו, אני רצה הרבה יותר ולא כואב לי. גם ההליכה שלי השתנתה כמובן ולכן באופן כללי אין לי כמעט כאבים בברכיים. כמובן שאני יודעת שיש לי עוד הרבה ללמוד ולהשתפר אבל כיף לי בתהליך כי אני מרגישה מאוד מחוברת לגוף שלי, שמה לב לדברים שלא שמתי לב אליהם בעבר ומבינה מה מקור הכאב ולמה אני צריכה לשים לב.

אז מיכל, תודה באמת מכל הלב על כל מה שהסברת, עשית, הראית ולימדת. מזל שהכרתי אותך. בזכותך אני רצה. מה שתמיד ראיתי את כולם עושים מסביבי וחשבתי שאני לא יכולה. בזכותך ובזכות השיטה אני יכולה!

 

נובמבר 2015

להזמנת הסדנה נא ליצור קשר דרך הטופס או בטלפון, 052-2226224